Из Саобраћајне полиције Полицијске управе у Пријепољу упућен је апел свим учесницима у саобраћају да поштују правила и прописе и уздрже се од свих видова ризичног понашања који би могли да угрозе њихову и безбедност других у саобраћају.
Младен Баковић, заменик командира СПИ Пријепоље, апелује на возаче да не управљају возилом под дејством алкохола. Такође подсећа возаче да је забрањено превозити особе под дејством алкохола на предњем, односно сувозачком седишту.
Посебна пажња се скреће онима који од скоро управљају моторним возилима и још увек немају довољно искуства. Возачима са пробном возачком дозволом ограничено је време управљања возилом од 23 до 06 часова.
Баковић подсећа путнике у возилима и возаче да су дужни да користе сигурносне појасеве током вожње као и да не смеју користити мобилне телефоне и сличне уређаје без пратеће опреме која омогућава несметано управљање моторним возилима.
Опширније у видео прилогу:
The post Саобраћајна полиција: Не седајте за волан под дејством алкохола! appeared first on ForumInfo.rs.
Forum Info